11 wojskowy oddział gospodarczy

11 wojskowy oddział gospodarczy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zabezpieczenie i utrzymanie wojska
Każda możliwa gałąź przemysłu, gospodarki, infrastruktury czy administracji musi posiadać zaplecze logistyczne i nie inaczej jest w wypadku armii. Wojskowy Oddział Gospodarczy jest takim zapleczem właśnie dla niej i z zależności od miejsca, w którym funkcjonuje, może realizować zadania finansowo-gospodarcze na rzecz jednego albo też kilku garnizonów wojskowych. Budżet WOG-ów oparty jest w całości o budżet państwa i pochodzi ze środków wygospodarowanych na dany rok i przeznaczonych na siły zbrojne.
Oddziały WOG są usytuowane zawsze nie więcej niż pięćdziesiąt kilometrów od jednostek, którymi się opiekują, a ich rozmieszczenie odpowiada podziałowi administracyjnemu naszego kraju. Przy czym w każdej jednostce wojskowej znajduje się bezpośrednie przedstawicielstwo WOG-u, nazywane Grupą Zabezpieczenia, a realizującą bieżące i najpilniejsze potrzeby dotyczące danej jednostki.
Wog-i zajmują się wszystkim, co jednostek dotyczy i są de facto opiekunami wojska we wszystkich sprawach gospodarczych, technicznych, a nawet mobilizacyjnych i organizacyjnych.

słowa kluczowe: womp bydgoszcz ul gdańska 147, wog bydgoszcz, wog 11 bydgoszcz, twkl bydgoszcz, wog bydgoszcz przetargi, drukarka żelowa do sublimacji, jw 4385

About author

Related Articles