Analiza finansowa

Analiza finansowa
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Analiza finansowa (6)Każdy, kto prowadzi własną firmę, niezależnie od tego, czy jest to maleńkie przedsiębiorstwo, zatrudniające dwie – trzy osoby czy potężna fabryka dająca zatrudnienie połowie miasteczka, zdaje sobie na pewno sprawę, jak istotnym czynnikiem prowadzenia działalności jest analiza finansowa.

Stała i systematycznie aktualizowana informacja o stanie finansowym firmy, pozwalająca mieć świadomość dotyczącą choćby płynności finansowej, potencjalnego zadłużenia czy efektywności to podstawa działania każdej, absolutnie każdej firmy.

Odpowiednio przemyślana strategia finansowa, pozwalająca z wyprzedzeniem m. in. oszacować zamierzone zyski i na tej podstawie podjąć stosowne zobowiązania, pozwala z wyprzedzeniem zaplanować długofalowe inwestycje.

To wszystko jest możliwe tylko na podstawie bardzo wnikliwej, rzetelnej analizy. Jakkolwiek wynagrodzenie dobrego analityka finansowego potrafi być wysokie i z pewnością przekraczające średnią krajową, jego praca to bardzo istotny czynnik działania przedsiębiorstwa.

About author

Related Articles