Jak wybrać konto osobiste

Jak wybrać konto osobiste
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak wybrać konto osobiste

Na polskim rynku bankowości w ostatnim czasie pojawiło się mnóstwo nowych kont osobistych proponowanych przez banki. Od czasu kiedy bankowcy zaczęli coraz bardziej komplikować ofertę związaną z kontami osobistymi i mnożyć na potęgę pakiety, promocje i rabaty, porównywanie ich między sobą przypomina stąpanie po polu minowym, a wybór odpowiedniego konta osobistego do dla niektórych nie lada wyzwanie.

Pominiesz jedno założenie i nagle okazuje się, że konto, które właśnie założyłeś, tak naprawdę nie kosztuje 6 zł, tylko 18 zł, karta nie jest wcale darmowa, tylko trzeba za nią płacić 2 zł miesięcznie, a uruchomienie debetu jest tak drogie, że już lepiej pożyczyć pieniądze od sąsiada.

Jedynym sposobem, by zmieniając bank, nie wpaść w przykrą „pułapkę”, jest precyzyjne porównanie wad i zalet dotychczasowego konta z tym, które oferuje konkurencja. Warto na to poświęcić trochę czasu, gdy gra idzie o przynajmniej kilka stówek, które oddajesz rocznie za prowadzenie twojego konta bankowego. Porównując banki i konta, weź pod uwagę: koszty miesięcznego abonamentu, przelewy i inne usługi dołączane do pakietu, koszty korzystania z karty płatniczej, dostęp do gotówki., dostęp do debetu, bezpieczeństwo pieniędzy. Konto osobiste nie powinno być zakładane pochopnie, należy sprawdzić wszystko dokładnie, żeby nie wpaść w „pułapkę”.

Najnowsze wpisy o gospodarce:

About author

Related Articles