U progu rewolucji w handlu hurtowym

U progu rewolucji w handlu hurtowym
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

W lutym 2007 firma technologiczna dk Career Online udostępniła wszystkim odbiorcom produktów chemii gospodarczej internetową platformę handlową, która może zrewolucjonizować handel hurtowy w Polsce.
Na stronach serwisu www.myTrade.pl można znaleźć już ponad 1.000 produktów z oferty 60 rodzimych producentów.

Serwis myTrade.pl umożliwia nabywcom hurtowe kupowanie produktów po cenie producenta.
Operator serwisu zapewnia transport zamówionych towarów od producenta do odbiorcy, pobierając od odbiorcy niewielką prowizję od wartości transakcji.
Daje to kupującym okazję znacznych oszczędności, a w przypadku właścicieli sklepów, również możliwość poszerzenia swej oferty o nowe i atrakcyjne cenowo produkty.

Serwis skupia ofertę głównie polskich producentów, których – w przeciwieństwie do międzynarodowych koncernów – nie stać na ogromne wydatki na marketing i reklamę.
„W naszym serwisie wzorowaliśmy się na platformie handlowej, która funkcjonuje w Holandii przy wsparciu ze strony tamtejszego rządu“ mówi Joanna Lewandowska, Category Manager serwisu.
„Nam zależy na czymś podobnym – chcemy aby polscy producenci mogli bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów poszerzyć grono swych odbiorców,
a kupujący zaopatrywać się bezpośrednio u producentów z pominięciem wysokiej marży hurtowni. Innymi słowy skracamy drogę od producenta do nabywcy“.

Zarząd spółki zapowiada, że myTrade w najbliższej przyszłości będzie poszerzony na inne branże, a także promowany wśród potencjalnych odbiorców zagranicznych.

dk Career Online S.A. jest firmą doradczą i technologiczną, specjalizującą się w tworzeniu systemów bazodanowych i internetowych.
Wdrożenia spółki stosowane są w Polsce jak również na skalę globalną.

Najnowsze wpisy o gospodarce:

About author

Related Articles