Jakie zbrodnie popełniają kobiety?

Wszyscy wiemy doskonale, że zbrodnię może popełnić każdy, bez względu na płeć czy wiek. I o ile jeszcze szokują nas osoby nieletnie, które dopuszczają się krwawych czynów, o tyle nikt nie jest zaskoczony, gdy mordercą okazuje się kobieta czy mężczyzna. Jednak zbrodnie popełnianie przez nich mogą się od siebie znacznie różnić i wynika to głównie z naszych różnic genetycznych i biologicznych.

Kobiety trzymają swoje nerwy na wodzy

Większość kobiet nie zabije nikogo w afekcie. Mała cześć z nich w ogóle jest w stanie popełnić morderstwo w przypływie emocji, bez wcześniejszego przygotowania. Dzieje się tak z kilku powodów, a jednym z nich jest świadomość kobiety generalnie są słabsze i mogą nie podołać silniejszemu przeciwnikowi. Ponadto zdają sobie sprawę z konsekwencji, jakie mogą je spotkać, więc są bardziej skore przełknąć dumę i zaplanować wszystko, aby zemścić się w późniejszym okresie, ale w znacznie bardziej subtelny sposób niż ataku z nożem w ręku. Z tego też wynika sposób, w jaki popełniają zbrodnie. Kobiety, niestety w myśl stereotypu, są znacznie bardziej wyrachowane.

Rozmaite zagadnienia z przestępczości i cyberprzestępczości wrzucamy również na www.uwaga.pl.

Kobiety wybierają subtelne metody

Jeśli mamy do czynienia z otruciem, to możemy spokojnie przypuszczać, że dopuściła się go kobieta. Oczywiście nie oznacza to absolutnie, że mężczyźni nigdy tego typu zbrodni się nie dopuszczają, ale raczej wybierają oni inną ścieżkę. Otrucie daje kobietom kilka ciekawych przewag nad swoją ofiarą. Przede wszystkim ciężko jest od razu stwierdzić, co się z nami dzieje. Ale dochodzi do tego problem z wykryciem niektórych trucizn, problem z ustaleniem sprawcy czy czas, który otrucie daje mordercy, aby pozbyć się śladów. Kobiety wybierają więc subtelne sposoby na zabójstwo, aby móc łatwiej wywinąć się od kary i uniknąć procesu za swoją zbrodnię.

Kobiety świetnie manipulują ludźmi

Generalnie to nie jest umiejętność, którą posiadają tylko kobiety, bo jest masa mężczyzn, którzy potrafią świetnie zmanipulować innych, częściej jednak słyszymy o tym, że to kobieta tak omamiła inną osobę, że posunęła się aż do morderstwa. To bardzo popularny motyw wśród zbrodni popełnianych przez kobiety. Przez to, że są one dużo lepsze w długofalowym planowaniu, są więc w stanie przewidzieć, kto, do czego może jej się przydać. Jeśli dotyczy to zbrodni wyjątkowo krwawych, mają również tę przewagę, nie wiele osób, zwłaszcza mężczyzn, nie wierzy od razu w to, że drobna kobieta mogłaby się dopuścić chociażby zaplanowaniu czegoś tak okrutnego.